Weekend 20-22 lipca zespół POPPS spędził w miejscowości Górki w Puszczy Kampinoskiej, gdzie odbyło się spotkanie integracyjno-szkoleniowe Porozumienia. Podczas niemal trzech dni trenerzy ze Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP) przeprowadzili intensywne warsztaty z budowania efektywnego zespołu i sprawnego działania grupy. Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę i rekreację.
Okres wakacyjny to doskonały czas aby połączyć wypoczynek z doskonaleniem własnych kompetencji, czy to liderskich czy dotyczących działania w zespole. Jest wtedy chwila, aby zatrzymać się i zastanowić nad sobą, swoimi dotychczasowymi działaniami. To dobry moment, aby wyciągnąć wnioski z tego, co się działo w organizacji przez ostatni rok i zrewidować plany na przyszłość.
Nie jest tajemnicą, że każdy zespół musi się nieustannie uczyć, aby być coraz lepszym i skuteczniejszym w działaniu. Nie inaczej jest w POPPS, które od początku zakładało ciągłe doskonalenie ludzi w nim działających. Jednym ze sposobów realizacji tego celu są właśnie szkolenia, które przygotowują specjalnie dla Porozumienia specjaliści z najlepszych organizacji pozarządowych w kraju.
Dzięki szkoleniom członkowie POPPS lepiej się rozumieją i tworzą zaangażowany zespół o wspólnych celach, a także opracowują plany działania w przyszłości. Warto pamiętać, że POPPS to specyficzny zespół, bo złożony z liderów zajmujących się bardzo różnymi działaniami w swoich macierzystych organizacjach
Spotkanie integracyjno-szkoleniowe to tylko jedno z działań jakie do końca 2018 zaplanowało Porozumienie. Przed nami jeszcze cykl szkoleń w ramach projektu „POPPS dla sochaczewskich NGO-sów” min. z zarządzania finansami i podstaw księgowości w organizacjach, logiki projektowej i metodyki przygotowywania wniosków aplikacyjnych o dofinansowanie projektów czy współpracy z wolontariuszami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy z nami organizacje, które chcą zdobywać nową wiedzę i rozwijać się.
Szkolenie odbyło się w ramach zadania pod tytułem „POPPS dla sochaczewskich NGOsów”, dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018, realizowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.